"KARDEŞİM ÜŞÜMESİN" PROJESİ KAPSAMINDA ÖRÜLEN ÖRGÜLER TÜRKMENLERE GÖNDERİLDİ

    Keskin merkezdeki okullarda eğitim gören tüm öğrenciler ve velileri ortaklaşa hareket ederek Suriye’nin El-Bab şehrinde yaşayan savaş mağduru Türkmen kardeşlerine kışlık giysi ördüler.Keskin Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan, “Kardeşim Üşümesin” projesi kapsamında , S.Y.D Vakfı mali desteğiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonuyla  ilçede eğitim gören tüm öğrenciler yarıyıl tatilinde velileriyle birlikte Türkmen kardeşlerinin yalnız olmaklarını göstermek ve onların duygularını paylaşmak için kendi elleriyle atkı, bere, eldiven, hırka ördüler. Öğrenciler ve veliler tarafından el emeği  ile yapılan ürünler Keskin Halk Eğitim Merkezinde  İlçemiz Kaymakamı Muammer KÖKEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan KÖKREK ve öğrencilerin katımıyla paketlenmek üzerek sergilendi. Daha sonra ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere kargoyla karkamış Elbab AFAD Koordinatörlüğüne kargoyla yollandı.

Vakfımız tarafından karne hediyesi olarak öğrencilere 500 çift kışlık bot dağıtımı yapıldı

Keskin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından karne hediyesi olarak, ilk, orta ve lise öğrencilerine 500 çift kışlık bot dağıtımı yapıldı.Kaymakam Muammer KÖKEN bir öğrencimize botlarını kendisi giydirdi.Öğrenciler yeni botlarıyla çok mutlu olduklarını söyleyerek kaymakam beye teşekkürlerini ilettiler.

Kaymakam Sn. Muammer KÖKEN, soba zehirlenme ihtimallerine karşı vatandaşlarımızı uyardı

Keskin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, ilçemizin merkez ve köylerinde, sobası eski olan vatandaşlarımıza soba alınarak teslim edilmiştir.Kaymakam Sn. Muammer KÖKEN,   zehirlenme     ihtimallerine karşı vatandaşlarımızı uyardı.

Vakfımız tarafından çantası olmayan 100 öğrencimize okul çantası dağıtıldı

İlçemizin merkez ve köylerinde eğitim öğretim gören ve halen okul çantası olmayan 100 öğrencimize Keskin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafındna okul çantası dağıtıldı.Kaymakam Muammer KÖKEN eğitime ve çocuklara çok önem verdiklerini ve öğrenciler için imkanlar ölçüsünde her şeyi yapacaklarını belirtti.

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLANDI

     3 Aralık Dünya Engellier Günü münasebetiyle, ilçemizdeki engelli vatandaşlarımız evlerinde ziyaret edildi.her vatandaşımızın evine bir daire amiri keskin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından alınan gıda paketlerini hediye olarak götürdüler.Sayın Kaymakamımız Muammer KÖKEN ve Keskin SYDV Müdürü Şenel GÖKAY Bozkurt Mahallesinde Gökmen AKTAŞ'ı ve ailesini ziyaret etti.Ayrıca mahalledeki engelli ve yaşlı vatandaşalarımızın talepleri  dinlenmiştir.

Keskin'de 3294 sayılı yasa kapsamındaki 11 vatandaşımıza ikişer adet, simental ırkı,gebe düve dağıtımı yapıldı

     İlçemizde daha önce uygulanan hayvancılık projelerinin geri ödemeleri ile finanse edilen "Keskin Büyükbaş Hayvancılık Projesi" kapsamında, 3294 sayılı yasa kapsamındaki 11 vatandaşımıza ikişer adet, simental ırkı,gebe düve dağıtımı, İlçe Kaymakamı Sn.Muammer KÖKEN, Belediye Başkanı Sn.Dede YILDIRIM , ilçe kurum müdürleri ve vatandaşların katılımıyla düzenlenen törende, kurayla dağıtıldı.Hayvanları alan vatandaşlar kaymakam beye teşekkürlerini iletirken daha önce Keskin'de böyle kaliteli hayvan dağıtımının yapılmadığını belirterek memnuniyetlerini dile getirdiler ve teşekkür ettiler.

     Keskin SYDV Müdürü Şenel GÖKAY, ayriyeten bir yıllık yem verileceği ve bir yıllık hayvan sigortalarının yapılacağını belirtti.İki yıl ödemesiz , altı yıl, eşit taksitli, toplamda sekiz yıl vadeli ve faizsiz ödeme koşulları ile verilen hayvanlar vatandaşımızın yüzünü güldürdü.

Vakfımız tarafından 680 aileye, toplamda 1000 ton kömür yardımı yapılmıştır

Keskin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 680 aileye, toplamda 1000 ton kömür yardımı yapılmıştır.İlk defa ,evlerine kadar götürülerek ,vatandaşlara nakliye ve hammaliye ücreti ödetmeden yapılan dağıtımdan vatandaşlar çok menun kalmıklarını ifade etmişlerdir.

İlçemizin merkez ve köylerindeki anasıfı ve ilköğretim öğrencilerine 790 adet temizlik seti dağıtımı yapıldı

İlçemizin merkez ve köylerindeki anasıfı ve ilköğretim öğrencilerine 790 adet temizlik seti dağıtımı yapıldı.Setin içinde diş fırçası, diş macunu, tarak, tırnak makası, sıvı sabun,kumaş mendil bulunmaktadır.Öğrencilere küçük yaşta kişisel temizlik alışkanlığı kazandırılması amacıyla yapılan projede Keskin Kaymakamı Muammer KÖKEN öğrencilerle buluşarak temizliğin önemini anlattı.

İlçemizin merkez ve köylerindeki 31 şehit yakınının, evlerine usta öğretici gönderilerek Kur'an-ı Kerim öğrenmeleri sağlandı

Keskin Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından , ilçemizin merkez ve köylerindeki 31 şehit yakınının, evlerine usta öğretici gönderilerek Kur'an-ı Kerim öğrenmeleri sağlandı.Şehit yakınları uygulamadan çok memnun kaldıklarını ifade ettiler.

22 adet gebe düve alım ihalesi yapılacaktır

Keskin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 22 adet gebe düve alım ihalesi 05.10.2017 perşembe günü saat 14:00 de kaymakamlık toplantı salonunda yapılacaktır.

"Yaşlılara Bakım Projesi" hayata geçirildi

  Keskin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından uygulanan "Yaşlılara Bakım Projesi" kapsamında ilçemizin merkez ve köylerinde ikamet etmekte olan yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın evlerinin temizliğı yapılmaktadır.Bu kapsamda ev ve mutfak temizliği, cam silinmesi, halı yıkanması, badana yapılması vs işleri yapılmaktadır.ݝlçemizde ilk defa uygulanan bu proje halkımız tarafından büyük beğeni ile karşılanmıştır

"Keskin Yaşlı Bakım Projesi" Kapsamında Yaşlı ve Engelli Vatandaşlarımıza Evlerinde Temizlik Yapıldı

Keskin SYDV  tarafından ,18 ağustos 2017 tarihi itibariyle uygulanmaya başlayan "Keskin Yaşlı Bakım Projesi" kapsamında 71 yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın evlerine gidilerek temizlikleri yapılmaktadır.Bu kapsamda istihdam edilen 1 erkek 3 kadın personelle yaşlı ve engelli vatandaşların evlerine gidilerek, tırnakları kesilmekte, sakal traşları yapılmakta, çamaşırları yıkanmakta ve evleri temizlenmektedir.Uygulamadan memnun olan vatandaşlarımz "Allah devletimizden ve sizlerden razı olsun, kapımızı çalan halimizi hatırımızı soran ve evimizi temizleyen birileri var "dediler.

Keskin Hükümet Konağı Bahçesine 2 Adet Kamelya Yaptırıldı

Keskin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, vakıfta bekleme yerlerinin olmaması nedeniyle, gelen yaşlı, engelli , çocuklu kadın vs. beklemeleri içn hükümet konak bahçesine 2 adet kamelya yaptırılmıştır.Vatandaşlar, büyük beğeni ve takdir toplayan kamelyalar için, kaymakam Muammer KÖKEN  ve vakıf müdürüne teşekkürlerini  iletmişleridir.

İlçemizde "Dikkat Aile Var" isimli tiyatro oyunu ilçemiz Taş Mektep'te sahnelenmiştir

Keskin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından organize edilen "Dikkat Aile Var" isimli tiyatro oyunu, 07.08.2017 Pazartesi günü ilçemiz Taş Mektep'te sahnelenmiştir. Oyun öncesi Taşan Kardeşler konser vermiştir. 

Aile yapısı göz önünde bulundurularak eğitim amaçlı sergilenen oyun halkın büyük beğenisini kazandı. Halkımız tarafından büyük beğeni toplayan tiyatro etkinliklerinin devamının olması yönünde talepler dile getirilmiştir.

İlçemizde boşanma oranı yüksek olduğundan ve parçalanmış aile sayısı her geçen gün arttığından ailenin ve aile bütünlüğünün önemi vurgulanmıştır. Oyuna İlçe Kaymakamı Sayın Muammer KÖKEN, Kırıkkale Milletvekili Sayın  Abdullah ÖZTÜRK,  Keskin Belediye Başkanı Sayın Dede YILDIRIM, kurum amirleri ve halkımız katılmıştır.

"Dikkat Aile Var" Tiyatrosu Tüm Halkımız Davetli

İlçemiz Keskin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından organize edilen "Dikkat Aile Var" adlı tiyatrosuna  07 Ağustos 2017 tarihinde Pazartesi Günü saat 19.00'da tüm halkımız davetlidir.