HABERLER


 21-27 Mart Orman Haftası münasebetiyle  "Fidanımla Büyüyorum Projesi "kapsamında Kaymakamlığımızca öğrencilere meyve fidanı dağıtıldı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından alınan 1000 adet verimi yüksek ,aşılı meyve fidanları (kiraz,armut, elma, kayısı ve erik) Keskin Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde yapılan törenle öğrencilere dağıtıldı.Tören  Kaymakam Muammer KÖKEN, Vakıf Müdürü Şenel GÖKAY  ve diğer kurum müdürlerimiz, öğrenciler, öğretmenler  ve velilerin  katılımıyla  gerçekleşti.

        Çevre bilincinin oluşmasında katkıda bulunmak,doğanın önemi konusunda farkındalık oluşturmak,ailelere ve çocuklara ağaç sevgisini aşılamak , insan eliyle bozulan tabiat dengesine dikkat çekmek ve ağaç bakımı ve korunmasını öğrenmek amacıyla dağıtılan meyve fidanları ilçe merkez ve köylerde okuyan öğrencilere ,okullara ve ve vatandaşlarımıza dağıtıldı.

        Öğrencilere fidan dağıtımında konuşan Kaymakamımız Muammer Köken; İnsanı, kendi diktiği ağaçtan çıkan meyveyi yemesi kadar mutlu eden şey yoktur. "Fidanımla Büyüyorum Projesiyle"; Bu fidanlar evlatlarımızla beraber büyüyecek, onlarla beraber gelişecek. Çocuklarımızın yaşları ilerledikçe fidanların kökleri toprağa, boyları göğe doğru yükselecek. Öğrencilerimizin bugün kurduğu hayaller zamanla gerçeğe yaklaştıkça inşallah diktikleri fidanlar ağaçlara, ağaçlar da ormanlara dönüşecek. Ağaç sevgisini kazanmış, sorumluluk sahibi birey olmalarını,  çevreye ve doğaya karşı daha duyarlı hale gelmelerine vesile olacak."dedi.